zNetwork Specialist - zOS Support

praca it: etat dla Wave Europe Sp. z o. o. / Polska

Tagi: Rexx z/OS

Cześć,
Dla naszego klienta, jednego z wiodących światowych dostawców rozwiązań technologicznych i usług informatycznych, który znany jest z innowacyjnych produktów obejmujących m.in. oprogramowanie, sprzęt komputerowy oraz usługi chmurowe poszukujemy zNetwork Specialist – zOS Support.

Zakres obowiązków:
- programowanie systemów sieciowych IT mainframe oraz ogólne wsparcie produktowe, w tym konfigurowanie interfejsów do innych podsystemów
- planowanie, koordynacja, instalacja, konfiguracja, testowanie, administracja, utrzymanie, aktualizacje, wdrożenia, śledzenie zmian i/lub świadczenie konserwacji korekcyjnej oprogramowania typu mainframe
- diagnozowanie, rozwiązywanie i dokumentowanie problemów związanych z sieciami mainframe
- efektywna komunikacja z dostawcami oprogramowania, współpracownikami, klientami i kierownictwem
- utrzymywanie aktualnego oprogramowania i produktów poprzez zapewnienie dostępności i wydajności systemu zgodnie z umowami usługowymi
- monitorowanie i raportowanie wydajności, niezawodności i spójności systemu/produktu
- priorytetyzacja zadań, problemów i obaw
- śledzenie najnowszych trendów, produktów, usług w branży oraz stosowanie istniejących i nowych technologii
- szkolenie i komunikacja z pracownikami i klientami w zakresie nowych aktualizacji i produktów
- wspieranie Klientów w określaniu i rozwiązywaniu problemów

Oczekiwania:
- 5 lat doświadczenia w środowisku Administracji Sieciowej
- programowanie w Rexx
- bardzo dobra znajomość protokołu serwera komunikacyjnego z/OS (VTAM), EE, MPLS
- doświadczenie w obsłudze przełączników i routerów (Cisco, itp.)
- protokoły: OSPF, SDLC, SSH, SSL/TLS, AT-TLS, Ethernet & APPC
- monitorowanie i dostrojenie sieci: Jedno lub obu z Omegamon dla Mainframe Networks & NetSpy
- produkty/protokoły do przesyłania plików: np. FTP/SFTP/FTPS & Solve:FTS, CD
- z/OS Unix System Services / OMVS
- APPC & ASCH
- urządzenia 3270 i programy emulacyjne
- technologie kanałowe: CTC, MPC, Escon, Ficon itp.
- Oferty Usług Telekomunikacyjnych
- możliwości śledzenia i zrzutu (produkowanie i analiza)
- zapewnienie szkoleń i mentoringu dla członków zespołu
- zasady: Zarządzanie Zmianą, Zarządzanie Incydentami / Problemami, Zarządzanie Projektami, Security Compliance, Disaster Recovery i Koncentracja na Kliencie

Oferujemy:
- możliwość pracy w 100% zdalnie
- zatrudnienie w oparciu o umowę B2B
- pracę na pełen etat
- prywatną opiekę medyczną i dofinansowanie do Multisport

Jak składać oferty pracy
Aplikuj: https://tiny.pl/dt3jv

Poleć znajomemu
Opublikowana 2024-03-28
Wyświetlona: 26 razy