Inżynier ds. Jakości Oprogramowania

praca it: etat dla Future Processing Sp. z o.o. / Gliwice

Tagi: QA Quality Assurance Inżynier jakości oprogramowania tester

Opis stanowiska:

- wprowadzanie procesu testowego i ciągłe usprawnianie podejścia do zapewniania jakości w projekcie,
- automatyzacja procesów testowania, automatyzacja testów,
- pełnienie roli mentora dla mniej doświadczonych inżynierów QA,
- analiza wymagań i architektury projektu oraz przygotowywanie strategii testowej i test planów,
- współpraca z liderem, programistami i klientem,
- analiza, wdrażanie i tworzenie narzędzi usprawniających testowanie,
- analiza kodu źródłowego,
- generowanie metryk i raportów,
- projektowanie oraz przeprowadzanie testów funkcjonalnych,
- badanie aspektów niefunkcjonalnych aplikacji (użyteczność, wydajność, bezpieczeństwo),
- współtworzenie dokumentacji projektowej oraz raportowanie stanu jakościowego aplikacji.

Od kandydatów oczekujemy:

- min. rocznego doświadczenia w pracy w różnych technologiach w projektach komercyjnych,
- doświadczenia w testowaniu i automatyzacji testów,
- umiejętności programistycznych w dowolnym języku programowania i językach skryptowych,
- wiedzy nt. dobrych praktyk wytwarzania oprogramowania i testowania,
- umiejętności projektowania testów oraz infrastruktury testowej,
- doświadczenia w zapewnianiu ciągłej integracji: tworzeniu środowisk testowych, integracji z maszynami budującymi, testach automatycznych w środowiskach rozproszonych,
- doświadczenia w tworzeniu strategii testowych, planowaniu testów oraz zarządzaniu testami,
- umiejętności analizowania i dekompozycji złożonych systemów informatycznych,
- znajomości zagadnień związanych z testami bezpieczeństwa, wydajności i użyteczności,
- umiejętności pracy z bazami relacyjnymi,
- znajomości takich podejść, jak: BDD, ATDD, Specification by Example,
- zorientowania na wysoką jakość i perspektywę biznesową wytwarzanego oprogramowania,
- doświadczenia w pracy w zespołach różnorodnych i rozproszonych,
- umiejętności komunikacyjnych, analitycznych oraz rozwiązywania problemów,
- dobrej znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie.

Dodatkowymi atutami będą:

- doświadczenie w pracy w zespołach wykorzystujących metodyki zwinne,
- predyspozycje liderskie,
- znajomość metryk jakościowych i umiejętność ich analizowania,
- umiejętności trenerskie i mentorskie.

W zamian oferujemy:

- pracę w młodym i dynamicznym zespole,
- ciekawe i ambitne projekty dla klientów zagranicznych,
- indywidualny plan rozwoju, koordynowany przez FP Academy – naszą wewnętrzną jednostkę dbającą o wszechstronny rozwój kompetencji,
- udział w warsztatach i szkoleniach,
- okazję do nauki języków obcych: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i rosyjskiego,
- możliwość rozwijania swoich praktycznych umiejętności inżynierskich i realizacji własnych pomysłów biznesowych w ramach działu badawczego FP Lab,
- elastyczny czas pracy,
- kontrakt na rok (forma współpracy do ustalenia),

a także:

- niezwykłe środowisko pracy,
- szeroki wybór benefitów pozapłacowych,
- przedszkole dla dzieci pracowników,
- rozwijanie zainteresowań pozazawodowych w sekcjach zainteresowań (taniec, motocykle, gry planszowe) i zaciętą rywalizację sportową (m.in. w sekcjach piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, rowerowej, czy kung fu) lub na Xbox’ie.

Poleć znajomemu
Opublikowana 2013-07-24
Wyświetlona: 5957 razy