Architekt Rozwiązania

praca it: etat dla Positive Power Sp. z o.o. / Warszawa

Tagi: Architekt Rozwiązania IT telekomunikacja telco

Oczekiwania wobec kandydata:
• praktyczna znajomość UML i metodyki opisu architektury systemów;
• dobra znajomość specyfiki przedsiębiorstwa – operatora telekomunikacyjnego, w szczególności procesów, a także technologii i najlepszych praktyk;
• 3-5 lat pracy w projektach u operatorów telekomunikacyjnych;
• dodatkowym atutem będzie praktyczna znajomość środowiska technicznego operatora telekomunikacyjnego, i jeśli projekt tego wymaga, architektury platform usługowych, itd.
Zakres odpowiedzialności:
• stworzenie koncepcji rozwiązania inicjatywy projektowej i opisanie tej koncepcji zgodnie z metodyką firmy w szablonie HLD Ogólnego, w terminie określonym przez harmonogram projektu;
• aktualizacja HLD Ogólnego w trakcie trwania inicjatywy, zgodnie ze zmieniającymi się wymaganiami, zakresem, terminem, itd.
• odpowiedzialność za zgodność HLD Systemowych z pozostałymi HLD Systemowymi i z HLD Ogólnym;
• odpowiedzialność za uzyskanie akceptacji HLD Ogólnego.

Obowiązki:
• analiza wymagań biznesowych opisanych w dokumencie oraz w ew. dokumentach zmieniających wymagania biznesowe lub technologiczne;
• stworzenie koncepcji rozwiązania oraz merytoryczny nadzór nad Architektami Systemowymi w trakcie analiz i tworzenia dokumentów HLD Ogólnego i HLD Systemowych;
• analiza zmian w zakresie, terminie i innych, które mają wpływ na ostatecznie implementowany kształt rozwiązania;
• dokumentowanie i śledzenie zależności (np. architektonicznych) z innymi projektami;
• weryfikacja HLD Systemowych pod kątem zgodności z HLD Ogólnym;
• dokumentowanie prac zgodnie z najlepszymi praktykami, jak np. wersjonowanie, śledzenie zmian, lista otwartych problemów;
• wsparcie testów i rozwiązywanie problemów analitycznych w fazie testów i w fazie stabilizacji;
• konsultuje z Wydziałem Architektury koncepcję rozwiązania w trakcie procesu analiz.

Oferujemy:
• pracę w ciekawych, innowacyjnych projektach na rzecz międzynarodowych koncernów;
• stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę dopasowaną do pracownika;
• możliwości rozwoju zawodowego i podnoszenia kompetencji;
• elastyczne godziny pracy;
• pracę w przyjaznej atmosferze;
• pakiet socjalny typu: karta Benefit MultiSport, prywatną opiekę medyczną.

Poleć znajomemu
Opublikowana 2016-11-02
Wyświetlona: 4127 razy